Obóz Royal Family Kids Polska 2019 to szczególny obóz przygotowany dla dzieci (7-12 lat) objętych systemem pieczy zastępczej. Jesteśmy świadomi szczególnych potrzeb i doświadczeń dzieci, które musiały zostać oddzielone od swoich rodzin, dlatego przygotowaliśmy dla nich tygodniowy obóz, który wychodzi naprzeciw złym doświadczeniom i pomaga z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

 

Obóz organizowany jest przez Fundację Niebieski Dom we współpracy z Royal Family Kids

- organizacją, która prowadzi specjalistyczne obozy dla dzieci na całym świecie (zobacz rfk.org). Sierpniowy obóz poprowadzą Tomasz i Monika Walica, którzy na co dzień pracują wśród powyższych dzieci, a sami są rodziną zastępczą.

Jak wygląda obóz?

1. Każde dziecko ma swojego osobistego opiekuna. Jest to zweryfikowana i wyszkolona osoba,

która towarzyszy uczestnikowi przez cały dzień. Dzięki dużej ilości kadry każde dziecko ma szansę efektywnie wziąć udział w programie, a ponadto w każdej chwili ma możliwość rozmowy, zadania pytań, czy uzyskania pomocy.

 

2. Program obozu jest bardzo bogaty. Podczas całego tygodnia dzieci biorą udział w zajęciach sportowych, artystycznych, muzycznych, spędzają czas na basenie, a nawet mają szansę doświadczyć wędkowania, czy łucznictwa.

 

3. Cały obóz zbudowany jest na powszechnie uznanych w naszym kraju wartościach chrześcijańskich takich jak: miłość, szacunek, uczciwość... Jednocześnie na obozie nie ma mowy

o żadnej denominacji, czy organizacji religijnej. Uczestnicy w czasie obozu poznają losy wybranego bohatera biblijnego, od którego uczą się rzeczy użytecznych dla swojego życia.

 

4. Cały obóz jest dynamicznie przygotowanym tygodniem pełnym zabawy, odpoczynku

i radości, jednocześnie niesie pomoc, akceptację i daje płaszczyznę do zrobienia kolejnego kroku w swoim życiu.

 

5. Podczas obozu stosowany jest system zasad, który sprawia, że dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

6. Obozy te organizowane są od 30 lat w USA, a od 2018 roku również w Polsce. Od początku zarówno uczestnicy, jak i kadra z placówek, gdzie dzieci mieszkają na co dzień  jednoznacznie dostrzegają wartość tej inicjatywy - więcej zobacz tutaj!

 

NIEBIESKI DOM

Ranoszka 124e

44-338 Jastrzębie-Zdrój

 e-mail: niebieskidom@onet.pl

 tel: 32 725 94 56