Jak pięknie ten deszcz dzisiaj pada...

July 14, 2018

Dzisiaj zakończył się obóz dla dzieci i nastolatków w Lidzbarku. 130 osób (uczestnicy+kadra) przyjechało na Mazury, aby przeżyć szczególny tydzień razem ze sobą, a przede wszystkim z Panem Bogiem - a On szczególnie błogosławił nam ten czas na wiele sposobów:

 

1. Piękna pogoda - przez większość obozu mieliśmy rewelacyjną pogodę, która umożliwiała gry i zabawy na zewnątrz, a nawet plażowanie - a jednocześnie nie było upału - wręcz idealnie!

 

2. Cudowne owoce. W tym roku aż 24 uczestników obozu podjęło dobre decyzje w swoim życiu. Czasami były to decyzje by stać się chrześcijaninem, a czasami decyzje by zrobić kilka kolejnych kroków w relacji z Bogiem. Cieszymy się każdą osobą, która doświadczyła Bożej przemiany na obozie. Naszą szczególną radością było widzieć starszych obozowiczów, którzy dzielili się Ewangelią ze swoimi kolegami z grupy. Cieszą nas też wszystkie maile i sms-y od rodziców, gdy piszą o owocach i zmianach w swoich dzieciach - chwała Bogu!

 

3. Niesamowici uczestnicy. Na naszym obozie mieliśmy przeróżne osobowości: byli mali artyści, sportowcy, marzyciele, osoby bardzo aktywne, ale i takie którym "nic się nie chce" : ) Pośród tak szczególnej grupy były osoby, które zapamiętamy na długo... Na przykład mała dziewczynka, która potrafiła się cieszyć wszystkim! To z jej ust mogliśmy słyszeć: "wujku ale fajnie jest - prawda - możemy tak razem wszyscy jeść śniadanie", albo gdy zaczął padać deszcz: "jak pięknie ten deszcz dzisiaj pada, możemy tak stać i czuć te kropelki..." Tak zachęcającej osobowości nie spotkaliśmy już dawno - radosnej i wdzięcznej za małe rzeczy - to było piękne!

 

4. Kadra. Jako kierownicy minionego obozu wdzięczni jesteśmy Bogu za wspaniałą kadrę. Każdy z nich przyjechał na obóz by służyć Bogu i dzieciom i mogliśmy to widzieć każdego dnia. Piękna postawa osób zaangażowanych w opiekę nad obozowiczami zwracała uwagę nawet właściciela obiektu w którym byliśmy, który komentował: "nie często widzę takich wychowawców". To nie zasługa dobrego szkolenia, ani dobrego programu - choć staraliśmy się by takie były - ale Boże dzieło w każdej z tych osób!

 

Podsumowując...10 dni, ponad 200 godzin obozu - można by pisać i pisać - ale i tak każdy kto był na choć jednym obozie wie, że żadne słowa nie oddadzą tego klimatu, tej radości i tych łez, których można tam doświadczyć! Na obozie trzeba po prostu być!

 

Tomek i Monika Walica

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Jak pięknie ten deszcz dzisiaj pada...

July 14, 2018

1/1
Please reload

Ostatnie posty

February 10, 2018

September 30, 2017

July 29, 2017

July 10, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

 

NIEBIESKI DOM

Ranoszka 124e

44-338 Jastrzębie-Zdrój

 e-mail: niebieskidom@onet.pl

 tel: 32 725 94 56